Ciki a gyógytorna?
A nemlétező bajszom alatt mosolygok, mikor egy új páciens lelki szemei előtt nyugdíjas vízi tornát meg nadrágtartós nagyapót vizionál, mikor először becsenget a rendelőnkbe.
Van is meglepetés, mikor turnusváltáskor kiderül, az átlagéletkor mutatója bizony jóval közelebb lengedezik az érettségihez, mint az ingyenes buszbérlethez.
Minket terapeutákat is meglep, milyen sok fiatalnál felmerül a gondolat: kicsit ciki „gyógyitornára” járni…, valahogy az olyan nyomi, nem?
Viccet félretéve, valóban más jellegű izommunka, mint ami például egy konditeremben történik.
Nem hasonlítható össze sem a fegyencedzéssel, sem a nagy súlyokkal vagy a kardiógépekkel végzett munkával. Az „igazi” edzés és a „gyógytorna” közeli rokonai egymásnak – nem ikertestvérek, de nem is mostohák.
Talán találkoztatok már a honlapunkon a „reedukáció” fogalmával, ami szerves része a mozgásfilozófiánknak. Azt szeretnénk elérni, hogy tudd és értsd, hogy mikor mit csinál a tested.
A konditermes izomépítő edzések bár szép testet csinálnak, és tudatosan végezve nagyon hasznosak az egészségmegőrzésben is, de nem terjednek ki olyan „csekélységekre”, mint a rövidülésre hajlamos izmok nyújtása, a hajlékonyság növelése vagy az egyensúly fokozása.
A mozgásos testelemzés során a gyakorlatban is megnézzük a hozott leleteid alapján megállapított problémáidat.
Milyen diszfunkciók okozzák, hol vannak eltérések – milyen finommozgásokra lesz szükséged a „gyári beállításaidhoz való visszatéréshez”?
A közös terápia során azokat a területeket mind munkára fogjuk, ami segíti az izmaid, ízületeid és az egész vázrendszered egészséges, ruganyos működését. Nem mellesleg, viszonylag rövid idő alatt búcsút inthetsz a krónikus fájdalmaidnak, amit nagyra fogsz értékelni, és újra élvezheted a keményebb sport okozta örömöket is.
Hidd el, cseppet sem ciki gyógytornászhoz járni – sajnos a modern élet velejárója, hogy nem 60 évesen sajdul meg először a derekad. Egyáltalán nem szégyen a gyógytornán megizzadni sem: hisz olyan izmokat dolgoztatunk meg, akik eddig úgy álltak hozzá a munkához, hogy más is odaférjen.
Gyógyulj velünk – hidd el, érdemes.