Legtöbbször a dolgok annyira magától értetődőek, hogy könnyen elmulasztjuk szavakba önteni őket.
Hozzánk a testi fájdalmaitokkal érkeztek, és nincs mindig alkalmunk beszélgetni olyan egyértelmű dolgokról, mint a stressz és annak kezelése. Természetesnek vesszük, hogy a stressz az élet szerves velejárója, a fizikai fájdalom maga is egy jelentős stresszfaktor – azt már kevésbé, hogy a megküzdési stratégia éppúgy érinti a fizikai, mint a lelki tényezőket.
A közös munka kezdetén már megfigyeljük az izmaid, ízületeid, kötőszöveted fizikai állapotát, sőt talán nem is hinnéd, de még a bőröd is sokat elárul arról, hol és milyen eltérések okozzák a panaszaidat. A rendszeres találkozók alatt pedig van alkalmunk jobban belelátni, a testi tüneteidet mely lelki tényezők tehetik még nehezebbé, és gyakran ezen is tudunk segíteni, miközben a lelki képességedet hozzáigazítjuk testi tünetek kezeléséhez.
Gyakran tapasztaljuk, hogy vannak emberek, akik elfordulnak a problémáiktól, csak a fizikai fájdalmaikra tudnak koncentrálni. Náluk a javulás is lassabban érkezik el, ők azok, akiknek nehezebben regenerálódik a testük, bizalmatlanabbak a terapeutával. Kevésbé tudnak hinni a gyógyulásban, és van bennük egyfajta belső ellenállás a lelki tényezők szerepével kapcsolatban. Sajnos nagyon sokszor annak reményében érkeznek hozzánk, hogy a terapeuta instant megoldással tud szolgálni, ennek pedig könnyen lesz csalódás a vége.
Sokkal szerencsésebb az a helyzet, mikor az együttműködés szándékával találkozik páciens és terapeuta. Örülünk neki, mikor a testi fájdalmak mellett azt is megfigyelitek, mikor romlott az állapototok, köthető-e valamilyen élethelyzethez, lelkiállapothoz – igyekszünk arra bátorítani benneteket, nézzetek rá több szemszögből a problémára, hisz a megoldás is gyakran komplexebb mint gondoljátok.
Talán már észrevettétek, folyamatosan bővítjük a Mozgásfilozófia Műhely szolgáltatásainak körét. Ezzel a bejegyzéssel szerettük volna elkezdeni a megszokottól talán kicsit eltérő cikksorozatunkat, amiben bemutatjuk majd nektek, a gyógytorna nem az egyedüli módszer, amibe kapaszkodni lehet – egy jó kis masszázsterápia, kineziológiai oldás, meditáció vagy jóga remek kiegészítése a fizioterápiának, a stresszoldásnak.
Ez a tavasz pedig izgalmas újdonságokkal köszönt be a Mozgásfilozófia Műhelybe – kövessetek továbbra is bennünket, mert lesznek meglepetések! 😀